Дома Тагови колачи со мед

Таг: колачи со мед

Посни сусам коцки со мед, без печење, се прават пребрзо, идеални...

Главната состојка на овие колачи е печениот сусам кој дава многу добра и посебна арома. Потоа има чоколадо, мед, сечкани ореви и мелени посни...

Многу брзи, едноставни а декоративни и вкусни новогодишни колачиња

Потребни состојки: 140 г брашно 100 г шеќер 1 јајце 40 г мед 40 г кора од портокал, рендана или сечкана многу ситно 1 прстофат сода бикарбона, каранфилче, цимет, ѓумбир Постапка: Медот...