Дома Тагови Колач за 5 минути

Таг: Колач за 5 минути

ПОДГОТОВКА 5 МИНУТИ: Ќе го правите овој колач секој ден –...

За подготовка на овој колач ќе ви бидат потребни 5 минути. Сè се меша со маталка, па не треба да вклучувате ниту миксер. Доволно...

БИСКВИТЕН КОЛАЧ ЗА 5 МИН: Само излејте го чоколадото врз кексите,...

Кога сакате да се засладите со некој вкусен и лесен десерт кој ќе го направите за 5 минути, тогаш запишете си го рецептот на...

ВКУСНИ ЧОКОЛАДНИ КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Толку се добри што денес...

За љубителите на чоколадните колачи имаме радосна вест: пред два месеци добивме рецепт за вкусен десерт кој се приготвува за само 5 минути, но...

НАЈДОБАР ДЕСЕРТ ЗА 5 МИНУТИ: Толку е лесен, а вкусен, што...

Ако сакате некој вкусен колач кој се приготвува за само пет минути и за кој ќе извалкате многу малку садови, а дома имате едно...

ЗДРАВ ДЕСЕРТ ОД 2 СОСТОЈКИ: Вкусни и здрави колачиња без шеќер,...

Овој вкусен и здрав колач се приготвува од две главни состојки, а тоа се орашасти плодови и суво овошје. Може да користите било кое...

ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Брзи и многу вкусни

Чоколадните коцки се едни од омилените десерти кои се јадат во еден залак. Овојпат за вас подготвивме неколку предлози, од кој првиот колач се...

НАЈКРЕМАСТИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Десерт за кој се потребни 5 состојки 10...

За сите љубители на брзите чизкејкови кои целите се кремасти, а во себе не содржат желатин и не се печат, еве два интересни рецепти...

ЈАФА КОЛАЧ И ЧИЗКЕЈК ВО ЕДНО: врвна чоко-оранж комбинација спремна за...

Ова е еден многу лесен колач кој се приготвува брзо и без печење. Љубителите на јафа колачот ќе бидат воодушевени со овој рецепт, зашто...

МЕКА ЧОКО-КЕКС ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Чудо од десерт со невеpојатен...

Ова е уникатен десерт кој се приготвува за 5 минути, а има невеpојатно одличен вкус. Пробајте го еднаш и ќе се уверите колку е...

ЈАДЕШ И СЛАБЕЕШ: Диетален десерт без печење, многу вкусен и сочен,...

Овој колач не се пече, а може да го јадете додека сте на диета, без да имате грижа на совест. Не ви требаат многу...