Дома Тагови колач за 10 минути

Таг: колач за 10 минути

НАЈКРЕМАСТИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Десерт за кој се потребни 5 состојки 10...

За сите љубители на брзите чизкејкови кои целите се кремасти, а во себе не содржат желатин и не се печат, еве два интересни рецепти...

НАЈБРЗА ТОРТА-КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Се топи во уста, за час...

Можеби сте слушнале за „Бела розенка“, колач или торта која се приготвува со купечки „розен“ кори и бел, нежен крем кој има неодолив вкус....

Новогодишен кремаст десерт за 10 минути, без рерна, без желатин и...

Ако ви здодеаја брзите торти кои се приготвуваат со кондензирано млеко, желатин и маскарпоне, тогаш испробајте нешто ново. Оваа кремаста торта ја приготвив за...

КУГЛОФ ЗА 10 МИНУТИ: Лесно и многу вкусно, совршен десерт кој...

Сигурно во вашиот тефтер досега сте запишале неколку рецепти за куглоф, но не пропуштајте го ниту овој и задолжително пригответе го за Новата година...

БИСКВИТЕН КОЛАЧ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Може да го јадете и на диета,...

Лесен за подготовка и уште повкусен ми е кога е ладен. Нема валкање на непотребни садови, ниту се пече, па да се вжешти целата...

Уште не е оладен, а ние мав му правиме – Се...

Ако имате дома бисквити, едно јајце и крем сирење, пригответе го овој неверојатен колач кој се приготвува за само 10 минути. Потоа останува само...

ИМА ВКУС НА КРЕМАСТАТА РЕСАНА-БИСКВИТ: едноставен колач со пудинг и кекси,...

Ова е нешто лесно, толку едноставно (особено за дамите кои немаат многу искуство во приготвување на комплицирани колачи, ниту време), а толку чоколадно и...

МЛЕЧЕН ДЕСЕРТ КОЈ НЕ СЕ ПЕЧЕ: без јајца, а сепак е...

БЕЗ печење - БЕЗ желатин - БЕЗ јајца - Одличен млечен ДЕСЕРТ за 5 минути кој можете да го послужите со кафе или чај....

МНОГУ БРЗ КЕКС КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Подобар колач без брашно...

Многу едноставен колач кој се приготвува од вообичаени состојки. За сите љубители на чоколадниот вкус, ќе бидат воодушевени од оваа многу вкусна комбинација: пудинг...

Обична бисквит торта за 10 минути – омилената на маж ми,...

Со мали финеси и трикови ја правам истата торта на малку поразличен начин, па успевам да го изненадам маж ми со неговата најомилена торта...