Дома Тагови колач со мед

Таг: колач со мед

КАКАО КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Евтин и многу вкусен посен колач

Овој колач кој уште се нарекува и „медено срце“ е еден од највкусните посни колачи кои совршено одговараат со шолја кафе или топол чај....

Старински колач од кафе, ореви и мед – го правеа нашите...

Листајќи го стариот “Народни кувар” од минатиот век, наидов на многу старо парче исечен весник со овој рецепт. Според изгужваноста и измастеноста на хартијата...