Дома Тагови колач со лиснато тесто

Таг: колач со лиснато тесто

Кремаст колач со вишни и лиснато тесто: „Вакво нешто не се...

Рецептот за овој превкусен кремаст колач со вишни и готово, купечко лиснато тесто вреди да го пробате. Нема многу работа околу подготовката, бидејќи веќе...

Колач кој се прави за 10 минути: Толку е добар што...

Последниот хит на Интернет кога станува збор за рецепти на колачи, е токму овој, за кој корисниците на социјалните мрежи велат, дека “толку е...

ЧОКОБАНАНА БАЗЕН – се пече 12 минути, не сум јадела повкусно

Потребни состојки: 4 банани 1 кора лиснато тесто 200 г црно квалитетно чоколадо 60 г брашно 4 јајца 4 жолчки 60 г шеќер 200 г растопен, течен путер +една жолчка за премачкување Постапка: Бананите излупете...

ДЕЛТА – 1001 ЛИВЧЕ: Колачот кој сите го обожуваат и бараат...

Потребни состојки: 1 лиснато тесто За фил: 3 пудинг од ванила 2 жолчки 200 г путер 200 г маргарин 200 г шеќер 1 шлаг пена 1 литар млеко Постапка: ФИЛ1: пудинзите и жолчките сварете ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"