Дома Тагови колач со кекси

Таг: колач со кекси

КОЛАЧ „ЊАМ-ЊАМ“: Брзински кремаст колач со бисквити, каков што сите го...

Едни од најомилените колачи се токму оние кои се приготвуваат брзо, со бисквити и крем кој најчесто се подготвува од пудинг со разни вкусови,...

ТОПЧИЊА ОД ЈАБОЛКА, КЕКСИ, ОРЕВИ И ПУДИНГ: Се прават за 10...

Ако имате дома 4 големи јаболка, тогаш не пропуштајте го да го направите овој десерт. Топчињата излегуваат многу вкусни, се приготвуваат многу брзо од...

Сите ќе мислат дека сте врвна домаќинка: ЧОКО КЕКС ТОРТА готова...

Рецепт и видео презентација на „Домашни рецепти” (Homemade recipes) – Чоко кекс торта. Колачот се прави навистина многу брзо со превкусен чоколаден крем кој...

Рецепт за најбрзиот и најдобриот КЕКС КОЛАЧ

Многу едноставно и декоративно, направете го овој колач за 10 минути и воодушевете ги вашите деца и вашите гости. Ова е еден од наједноставните...

ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Растопете ги сите состојки и прелијте ги...

Торта без печење и без миксање...се приготвува за пет минути. Колку што едноставно се приготвува, уште повеќе е вкусна, буквално секој залак се топи...

БРЗИНСКИ КОЛАЧ ОД САМО 3 СОСТОЈКИ: За 1 минута се прави,...

Рецепт на Алена Митрофанова. Овојпат убавата Русинка Аленушка нè изненади со еден многу практичен рецепт кој се приготвува буквално за една минута. Добиеното тесто...

КОКОС КОЛАЧ СО КЕКСИ: Незаборавна комбинација од вкусови, десерт за 15...

Кремасто задоволство со кокос и кекси – за 15 минути е готов, а никој не може да му одолее. Колачот се приготвува толку лесно...

КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Многу вкусна комбинација од кекси, вишни и...

Брзинскиот колач со вишни и кекси е одлично решение кога ви треба нешто слатко, но за многу кратко време. Кога немате многу време или...

БРЗ ОСВЕЖИТЕЛЕН КОЛАЧ: Со пудинг, кекси и овошје по ваш избор

Ова е еден од најбрзите колачи што постојат. Состојките ,верувам, секое домаќинство ги има, а овошјето може да го менувате по желба. Може да...

КОЛАЧ СО БАНАНИ: Многу едноставен за приготвување, за 15 минути е...

Ако барате едноставен колач кој е вкусен, кремаст, брзо се прави, а покрај тоа е и многу евтин, така што мора да го испробате...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"