Дома Тагови колач со јаболка и гриз

Таг: колач со јаболка и гриз

Брз колач за 15 минути – ќе ве воодушеви едноставноста на...

Колешките сите на работа беа воодушевени со вкусот, а потоа кога им го кажав рецептот и од едноставноста на приготвувањето, а покрај тоа и...

Посна пита со рендани јаболка и суви состојки – многу едноставно...

Питата е многу вкусна и едноставна за приготвување, а можете да ја правите по посна или мрсна варијанта, во зависност од тоа дали ќе...

Наједноставен колач со јаболка и гриз – мек и многу вкусен

Ова е толку едноставен и брз колач, а мек и многу вкусен. Потребни состојки: 1 шолја гриз 1 шолја брашно 1 шолја масло 1 шолја шеќер ½ шолја млеко 1 јајце 1...