Дома Тагови колач со гриз

Таг: колач со гриз

Ако имате јајца, млеко и гриз – направете сочен и мирисен...

Постојат повеќе рецепти за подготовка на овој старински колач, а овојпат добивме нов рецепт кој се состои само од пет состојки и не содржи...

Овој колач ми го обележа постот на вода, без печење, за...

За сите кои постат ова е одличен рецепт за вкусен десерт. Се приготвува за само неколку минути, единствено што треба да почекате е да...

Нема кој не слушнал за МАКЕДОНСКИОТ КОЛАЧ: Најубавиот сочен колач со...

Мајка ми одамна го прави за посна слава, но јас го правам и во обични денови зошто е многу сочен, мирисен и ароматичен, а...

Шеќер паре што се топи во уста – колачи со гриз,...

Шербетен колач со ореви – се мери со шолја за кафе, а вкусот е како од бајка. Позната ориентална слатка за сите љубители на...

РАВАНИЈА: Омилениот сочен колач со гриз и ореви кој го правеше...

На сите љубители на шербетните, сочни колачи, им го препорачувам овој стар традиционален колач за раванија. Во различни краишта можеби различно се нарекува, но...

Сочен колач со гриз и џем кој ќе ве натера да...

Рецепт на Бојана Цветковиќ од Бокина Кујна. Сочен колач со гриз и домашен џем кој ќе ве остави воодушевени од вкусот. Се подготвува за 25...

Брз колач со гриз, неверојатно вкусен, сочен и мек

Многу брзо се приготвува, едноставен е, а толку е вкусен и сочен што се топи во уста. Сите состојки се мешаат, се пече, се...

Прав, старински КОХ од гриз, најдобриот и најлесниот рецепт

Ова е правиот, страински рецепт за кох, кој многу е едноставен и лесен за приготвување. Одличен за разладување во јуни. Потребни состојки: 3 цели јајца 5 лажици...

BABY Гриз колач без печење, а готов е за 20 минути

Колачот може да се приготвува во сите сезони, може да се комбинира со сезонско овошје или овошје по ваша желба. Многу брзо, лесно и...

Сочен колач со мерки на чаша – нема да се покаете...

БАСБОУСА – Арапски гриз колач. Слатко и сочно како од 1001 ноќ. Едноставен, а многу вкусен колач. Полн вкус на кокос ммммм....Нема кој не го...