Дома Тагови колач со биксвити

Таг: колач со биксвити

ОВОЈ КОЛАЧ Е ПОДОБАР И ОД РЕСАНА ТОРТАТА: Се прави од...

Јафа тортата, или како што ја нарекуваат „ресана тортата“ е многу честа торта на славските трпези. Љубителите на чоколадото ѝ се поклонуваат, а домаќинките...

Ако имате барем 10 минути време, вреди да го пробате овој...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Брз колач со пишкоти за тирамису кој се приготвува за 10 минути. Многу...

Брзи плазма коцки готови за 20 минути

Потребни состојки: 300 г плазма бисквити 50 мл млеко За Фил: 3 пудинг од ванила 750 мл млеко 6 лажици шеќер 250 г путер 200 г шеќер во прав 2 кесички шлаг 200 г...

Брз колач со ореви, бисквити и кокос без печење кој е...

Потребни состојки за слој 1: 2 чаши (од 200 мл) шеќер 2 чаши вода 125 г путер/маргарин 200 г кокос 100 г чоколадо 250 г мелени бисквити 1 лист обланда 200 г...