Дома Тагови колач на 15

Таг: колач на 15

Брз колач во кој сите состојки одат по 15 – сè...

Фотографија и рецепт на Јасмина Калиман Потребни состојки: 3 јајца, 15 лажици брашно, 15 лажици шеќер, 15 лажици масло, 15 лажици млеко, 1 прашок за печиво, 2 кесички шеќер со вкус на...