Дома Тагови ќофтиња

Таг: ќофтиња

ЕДНОСТАВНИ ПЛЕСКАВИЦИ ОД ЗЕЛЕНЧУК, ПОВКУСНИ ОД МЕСО: За помалку од половина...

Секогаш подготвувате исти јадења со кои се вртите во круг и немате идеја за некое ново, а вкусно и брзо јадење? Во тој случај...

ПЛЕСКАВИЦИ ОД КОМПИР: Евтино јадење со крцкава и златна коричка, брзо...

Многу брз, едноставен и вкусен оброк. Плескавиците од компир полнети со малку кашкавал се евтино и едноставно јадење кое можете да го јадете самостојно...

ЛАЖЕН ГУЛАШ СО ЌОФТИЊА: Во само еден сад ќе зготвите комплетно...

Направете комбинација од вашите две омилени јадења и згответе ги во еден сад - ќе добиете многу вкусно јадење наречено „Лажен гулаш со ќофтиња“....

ВИТАМИНСКИ ЌОФТИЊА: малку месо спакувано со многу зеленчук, ги правам 2...

Ова е одлична идеја за ручек. Вака приготвените ќофтиња се многу вкусни, без многу маснотии, без кашкавали и сланини, а сепак излегуваат сочни, никој...

ИДЕЈА ЗА ОДЛИЧЕН РУЧЕК: Ќофтиња печени во рерна со многу вкусен...

Рецепт на Селма Мемиќ. Одличен рецепт и идеја за ручек кој можете да го приготвувате барем еднаш седмично. Откога го дознав рецептот многу често...

ЌОФТЕ-ЌЕБАП: Никогаш не бил повкусен и полесен, прсти да излижеш

Се подготвува многу брзо и едноставно со намирници кои веќе ги имате во кујната. Во оригиналниот рецепт ќофте-ќебапот се приготвува со мелено јагнешко месо,...

Ќофтенца во јогурт, павлака и кашкавал: Еднаш ги пробав и сега...

Пробајте и вие еднаш, пригответе ги ќофтињата на нов начин. Можеби на прв поглед ви се чини чудна комбинацијата, ама кога ќе ги пробате...

НАЈДОБРИТЕ ПЛЕСКАВИЦИ: И денес го користам рецептот што ми го даде...

Овие шницли од мелено месо можете да ги послужите со многу вкусен сос: домашен мајонез малку разблажете го со две лажици кисела павлака и...

ДИЕТАЛНИ ЌОФТИЊА СО ТИКВИЧКИ: Не ми се веруваше дека можам да...

А, кога подобро ќе размислам, па каде е напишано дека кофтињата не треба да бидат диетални? Ако се сака, секогаш може да се јаде...

Едноставно а многу вкусно – ќофтиња во специјален сос

Ако сакате да ги восхитите вашите домашни со некое ново јадење, тогаш пробајте ги овие ќофтиња. Ако веќе сте ги правеле, тогаш повторете ги,...