Дома Тагови киселина

Таг: киселина

Полнети пиперки со рендана зелка

Фото: Родна Трпеска Рецепт: Лена Стојковска Потребни состојки: 4 +- кг пиперки 3 кг зелка ситно рендана или дробена 2 литри вода 2 чаши шеќер 1 ½ чаша сол 750 мл алкохолна...

Диета: Ова никако не смеете да го правите – го загрозувате...

Во желба да изгледате поубаво, никогаш не правете го ова! Експертите се едногласни во ставот дека многу од диетите кои се препорачуваат денес, потекнуваат од...

Како до совршено чисти прозори – не ја правете оваа грешка

Миењето прозори за многумина претставува вистинска мака, а белите траги и дамки кои остануваат после тоа не се воопшто убава глетка. Ако сакате брзо...

Симптоми дека во телото имате ПАРАЗИТИ и како да се ослободите...

Повеќето луѓе не се свесни за опасноста за нивното здравје која можат да ја предизвикаат паразитите, а над 80% од пациентите имаат некој вид...

Направете го овој тест – недоволната желудочна киселина е причина за...

“Ниската киселост во желудникот е водечки извор за рак на желудникот и други хронични заболувања. Ризикот од развој на овие болести го влошува неконтролираното и...