Дома Тагови кифлички без квасец

Таг: кифлички без квасец

ЕКСТРА БРЗО И МНОГУ ВКУСНО ПОЛНЕТО ПЕЧИВО: Готово за 20 минути...

Многу брзо и вкусно полнето печиво. Рецептот го пронајдов во еден стар Готвач, со тоа што направив многу мали измени. Овие мали „кифлички“ ги...

Брзи кифлички со сирење, без квасец и без чекање, се прават...

Фото и рецепт: Лиле - Кифличките се прават со тесто од свежо сирење, со прашок за печиво наместо квасец, па се прават веднаш, без дигање...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"