Дома Тагови катаракта

Таг: катаракта

7 ВЕЖБИ ЗА ПОДОБАР ВИД: Д-р Марио објасни дека превенираат миопија,...

Очите се еден вид на фотоапарат кој ги регистрира појавите, предметите, ликовите и разните случувања околу нас. Главната функција и намена на очите во...

Со овој евтин рецепт и го спасив окото на мајка ми...

Оваа лековита тинктура за обновување на видот помага при лекување на заболувања на очите како што се глауком, катаракта, солзење, миопија, хиперопија и друго. Рецептот...

На мајка ми и го спасив окото, а подоцна и себеси...

Рецептот не е скап и достапен е за секого, секој може да го направи. Бидете здрави. Тинктура за обновување на видот – Помага при заболувања...

Успеала да излечи катаракта без операција, користејќи еден обичен зачин

За лекот дознала во чекална додека чекала на ред за преглед кај своите лекари. Бидејќи немала што да изгуби, го применила лекот од исцелителката...

Диња: ги лекува бубрезите и го намалува високиот крвен притисок! Еве...

Дињата е едногодишна зељеста билка, со полегнати ластари. Листовите се големи а плодот жолт, многу сочен, благ и различен по големина. Се одгледува во...

Излекувала катаракта без операција, со само еден обичен зачин!

На пријателката на мојата мајка, Светлана, пред неколку години и дијагностицираа катаракта. Секако дека таа беше загрижена и започна да се лекува. И препишале...

Сода бикарбона и рицинус, нема посилна комбинација: експресен лек за 24...

Овој природен лек има мноштво позитивни ефекти врз здравјето, а неговите примени се неограничени. Холистичката медицина често го препорачува рицинусовото масло за третирање на...

Што значи умерено пиење на вино и што добивате од тоа?

Дали виното навистина може да му помогне на вашето здравје, исто како што помага да се разубави вашиот живот? О да, пиењето вино има бројни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"