Дома Тагови Јапонки

Таг: Јапонки

ВО ОВА Е ТАЈНАТА ЗА СОВРШЕНО ЛИЦЕ: Зошто Јапонките си го...

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...

Имаат преку 50 години а изгледаат како 20-годишни: Еве што прават...

Стареењето е неизбежно и никој не успеал да го спречи, но се чини дека за некои луѓе како да застанал биолошкиот часовник... Иако со...

Зошто Јапонките го мијат лицето 10 минути? Ова е нивната техника

Сигурно сте го забележале нивниот порцелански тен и нежна кожа како кадифе. Азијатките важат за едни од најнегуваните жени. Но, на што се должи...