Дома Тагови инсомнија

Таг: инсомнија

Д-Р МАРИО: 1 чаша пред спиење за рамен стомак, подобар сон,...

Д-р Марио Лабудовиќ препорачува еден одличен напиток кој треба да се пие еден ипол час пред спиење, а ќе помогне во подобрување на квалитетот...

Напиток против несоница: Месечевото млеко содржи тајна состојка за мирен сон

Сите понекогаш имаме проблем со несоница. Недостигот на квалитетн сон може да не успори и да не претвори во целосно неспособни за дневно функционирање....

Притиснете ја оваа точка пред спиење и ќе заспиете како бебе

Ако имате проблем со заспивањето и ве истоштува несоницата, тогаш овој „трик“ кој го покажа популарниот акупунктурист, може да ви помогне. Сигурно сте слушнале...

Бев станата како вистински вампир, сон не ме фаќаше додека не...

Веќе долг период имам проблем со спиењето. Бев станата како вампир, сон не ме фаќаше до ниедно време. Сега пијам чај од комбинација на...

Земете една лажица од оваа смеса пред спиење: Ќе се разбудите...

Многу е важно убаво да се наспиете. Квалитетниот сон е од големо значење за човекот. За жал, во денешно време сè повеќе имаме проблеми...

Луѓето што ‘рчат во текот на спиењето не примаат доволно кислород:...

Амбулантски третман на ноќната апнеа со CELON ELITE Ноќната апнеа е сериозна состојба на нарушување на ритамот на дишењето во текот на спиењето. Доаѓа до...

Трик кој постојано ќе го користите: Допрете го непцето со јазикот...

Чудно е, но вистинито, дека постојат различни техники за дишење и дека истите можат многу да ви помогнат. Сè што треба да направите е...

Чудотворна смеса од мед и коприва: само 2 лажици дневно! Лекува...

Копривата е најдобар прочистувач на крвта и најдобра лековита билка за подобрување на крвта. Има позитивно влијание врз панкреасот и го намалува шеќерот во...

СПИЕЊЕТО ВО ОВАА ПОЗА ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ

Истражувањата покажуваат дека додека спиеме трошиме 60 калории по час, но тоа не е правило за луѓето кои имаат проблем со системот за варење. Ако...

Една чаша од овој напиток – ќе спиете како бебе и...

Фрлете ги таблетите за спиење и смирување: Една чаша од овој напиток и ќе спиете како бебе! Доколку не можете да склопите очи и да...