Дома Тагови хронично бубрежно воспаление

Таг: хронично бубрежно воспаление

Лек разреден со чај за акутни и хронични бубрежни заболувања, ја...

При акутно воспаление на бубрезите, болеста најчесто се појавува во детството и кај младите лица. Акутното воспаление се познава по отечените клепки на очите,...