Дома Тагови хипотироидизам

Таг: хипотироидизам

ТОПЛОМЕРОТ МОЖЕ ДА ОТКРИЕ ПРОБЛЕМИ СО ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА: Брз тест во...

Температурата на телото веднаш по будењето може да ви открие дали сè е во ред со тироидната жлезда. Имено, научниците откриле дека температурата на...

Д-р Спектор: Оваа промена на ноктите укажува на прележан вирус, погледнете...

Неодамна на својот Твитер профил, Тим Спектор, британски епидемиолог и доктор по генетика објави слика која беше многу корисна за многу луѓе ширум светот....