Дома Тагови Ѓумбирова вода

Таг: Ѓумбирова вода

ЈАПОНСКА ДИЕТА ЗА ГОЛЕМИ СТОМАЦИ: „Има нешто тајно во овој јапонски...

Веројатно сте слушнале за оваа попyлаpна јапонска диета која брзо стана позната и кај нас, а ние веќе ги имаме и првите реакции на...

ВКУСНА ЃУМБИРОВА ВОДА КОЈА ДЕЛУВА ЗА 72 ЧАСА: Намалување на мастите...

Ѓумбирот поседува извонренди антиинфламаторни својства и се користи за лекување на бројни тегоби и болести. Но, кога станува збор за лекување на дебелината како...

ПИЈТЕ ЃУМБИРОВА ВОДА ОД 7 ДО 12 ДЕНА: Ќе намали 80%...

Комбинацијата од ѓумбирова вода со д иета базирана на банани, ќе ви обезбеди намалување на масните н аслаги до 80% доколку се придржувате на...

Јапонската диета трае од 7 до 12 дена, а го топи...

Оваа популарна диета во светот полека стигна и кај нас и веќе ги имаме и првите реакции на оние кои ја испробаа. нејзиното основно...

Јапонска вода за слабеење: рецепт и искуства од луѓе што ја...

Под рецептот можете да ги прочитате искуствата. Потребни состојки: 1,5 литри вода 5-6 см корен од ѓумбир исечкан 1/2 лимон исечкан Постапка: Ставете ја водата на оган да зоврие, а...

Само 5 часа откако го испила напитокот од ѓумбир – се...

Ѓумбирот е многу здрав и затоа треба да го користите колку можете повеќе. Можете да го купите свеж во корен, а може да се...

Рајски напиток кој го гори салото од стомакот, грбот и бедрата...

Одличен топач на салото! Потребни состојки: 1,5 литар вода 1/2 лимон - сок 3-4 см свеж ѓумбиров корен Постапка: Ставете на оган да зоврие вода. Откако ќе зоврие оставете 5-6...