Дома Тагови грчка сладолед торта

Таг: грчка сладолед торта

СЛАДОЛЕД ТОРТА – Измати, филувај и уживај – без печење

Освежителна торта сладолед која освен што прекрасно изгледа, има и преубав вкус. Ќе уживате во неа! Потребни состојки: 1 литар млеко, 300 г шеќер, 2 ванилин шеќер, 500 г...

Лесна сладолед торта

Грчка сладолед торта со желатин. Предлог рецептот со видеото е на нашата драга членка Станислава Маниќ од групата НМД рецепти. Потребни состојки: 20 г желатин, 20 мл...