Дома Тагови грб

Таг: грб

Легнете и раширете ги рацете, па направете ја ЧУДЕСНАТА ВЕЖБА НА...

Сашо е творец на неколку исклучително корисни вежби за различни проблеми од локомоторниот апарат, а за кои тврди дека ги осмислил со Божја промисла....

Три чекори за брзо ослободување од болката во долниот дел од...

Д-р Роу открива кои три чекори е потребно да ги направите за многу брзо да се ocлободите од болkaта во долниот дел од грбот...

„Жените никако не смеат да мијат коса преку када“: Киропрактичар ги...

Сè повеќе луѓе се жалат на болки во вратот, а за нивната причина и како да се отстранат говори киропрактичарот Дејан Глушац. Вратниот дел...

Коскени шилци – симптоми и превенција

СИМПТОМИ : вкочанетост или болка во вратот или грбот, боцкање и шилци во вратот, рацете или дланките, вртоглавица, главоболка, отежнато одржување на рамнотежата. Речиси сите ние некогаш...

За половина ден болката исчезнува: најдобриот природен лек како облога

Болката исчезнува за 12 часа? Сите го имаме дома, но никој не знае дека тоа е најдобриот лек за болки во кичмата. Болките во грбот...

Се колнат дека делува: ова млеко лекува болки во грбот

Еден од популарните рецепти за олеснување на тегобите е млеко со лук. Звучи невообичаено, но луѓето се колнат дека помага. Статистиката вели дека неиздржливата болка...

Ве боли грбот – Е ова никако не смеете да го...

Во случај на упорни болки во грбот треба да го известите вашиот лекар кој ќе ве препрати на специјалист! Кога патите од болки во грбот,...

Идеално за викендов: 48 часовен детокс на црн дроб, црева и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано обавува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...

Ишијасот измачува многумина – еве како да се ослободите од овие...

Кога меѓупрешленскиот диск, поради протрузија ќе изврши притисок на нервот, доаѓа до болка која се протега долж ногата. Оваа состојба е позната како ишијас. Ишијасот...