Дома Тагови грав

Таг: грав

ЗАПЕЧЕН ГРАВ СО РЕБРА: Омиленото јадење на моето семејство

Запечениот грав со ребра е едно од омилените јадења на моето семејство во било кое годишно време. Воопшто не ни пречи гравот и сред...

Трик: конечно го јадам гравот без страв дека ќе добијам гасови

Го обожувам гравот, но ми прави страшни непријатности - ми создава гасови и ми го дуе стомакот, понекогаш и два-три дена. Што сè не направив:...

Посни бомбици со грав и мелени ореви

Одлични, вкусни и идеални за посни слави. Никој нема да погоди дека овие вкусни топчиња се направени од грав! Потребни состојки: 500 г грав 200 г мелени...

Војнички грав: најдобар во светот!

Ова е една од најдобрите верзии за готвење на ВОЈНИЧКИ ГРАВ, а тајната е: колку повеќе толку повкусно! Гравот е мешунка со висока енергетска вредност,...

Папула: старо СРПСКО – МАКЕДОНСКО јадење

Потребни состојки: 600 г грав 3 главици кромид 2 суви пиперки 1 главица лук Алева пиперка Сол, масло Постапката за приготвување погледнете ја во видеото: https://youtu.be/t3Nd4ejvLmY

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...

Макало од печени црвени пиперки и грав

Фото и рецепт: Славица Георге Потребни состојки: -Црвени пиперки -грав -лук -суво нане -сол, масло Постапка: Едно лукче се толчи со сол. Пиперките се печат, се собираат во кеса, па кога малку ќе...

Како сами да излекувате вода во колено – споделете, можеби некому...

Знаете, она кога ќе слушнете нешто и едноставно не ви се верува, скептични сте...епа така беше со мене и со овој рецепт. Да не...

Рецепт: БОЖЈА АПТЕКА – кажете го проблемот, има решение!

Велат дека Бог прво ги раздвоил солената и слатката вода, ја создал Земјата, ги посадил билките, ги создал животните и рибите... и сето тоа...

Дали и колку е здрава сировата храна, какви опасности ги демнат...

ЗА ИСХРАНАТА СО СИРОВИ НАМИРНИЦИ Прво малку вовед: Според Светската здравствена организација, 63% од сите смртни случаи во 2008 година во светот се должат на незаразните...