Дома Тагови глазура

Таг: глазура

Чоколадна глазура – ОГЛЕДАЛО: совршено ги покрива сите недостатоци

Оваа глазура е вистинско огледало, отсликува се’ што ќе се постави над неа... а исто така, претставува добас спас во заден час, зошто секогаш...

БРЗА И ЕДНОСТАВНА – СОВРШЕНА ГЛАЗУРА ЗА ТОРТИ, без многу тинтарење...

Потребни состојки: 2 лажици желатин 3 лажици вода 200 мл слатка павлака за шлаг 200 г црно чоколадо Постапка: Измешајте го желатинот со ладна вода. Оставете 10 минути да набубри....

Ова е колач на сите колачи! Кремаст, овошен и сочен

Не можете да останете рамнодушни на овој колач. Потребни состојки: 8 белки 70 г шеќер 150 г мелен мак 50 г кокос 50 г мелени бадеми 1 лажица (15 г) пченкарен...

ГРИЗ КОЦКИ сите ги сакаат зошто се подобри од ледените коцки

Дознајте зошто се подобри од ледените коцки! Потребни состојки: 7 белки 5 жолчки 10 лажици шеќер 1 ванилин шеќер 1 прашок за печиво 3 лажици какао 4 лажици брашно 6 лажици млака вода За...