Дома Тагови глад

Таг: глад

Оваа една работа мора да ја направите пред да седнете да...

Неколку пати претходно пишувавме за важноста од пиење доволно количина вода, но еве не повторно, да ве предупредиме за факторот број еден според важноста...

Направете утрински пијалак со спанаќ ако сакате да ослабете

Овој лековит зелен зеленчук може да ја намали желбата за благо и нездрава храна, велат научниците.   Најновото истражување на шведските научници од Универзитетот Лунд покажало...

Ова е бубачката што ќе го спаси светот од глад

Иако малечка, една бубачка може да ги нахрани сите гладни од целиот свет. Потребно е само на луѓето да им се објасни како да...