Дома Тагови ферментиран лист

Таг: ферментиран лист

Чајот од капина е драгоцен лек: Еве што лекува и зошто...

Чајот приготвен од листови од капини традиционално се користи за третирање на воспаление на грлото, гингивит или чир на устата. Лисјата се богати со...