Дома Тагови евтин колач

Таг: евтин колач

Ако го знаете името на овој колач, веројатно сте растеле со...

„Дамен каприц“ е бабин колач кој порано многу често се правел за секаква свечена пригода, но и за секој ден. Се смета дека има...

Пита со јаболка која се топи во уста! За 5 минути...

Пита со јаболка која се топи во уста! За 5 минути – брзо, едноставно и многу вкусно. Запишете си го овој рецепт и пригответе...

БРЗ КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Без јајца и без миксер, кога...

Овој колач толку лесно и едноставно се приготвува, а толку многу е вкусен, што можам да го јадам речиси секој ден. Состојките се евтини...

НАЈДОБРИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО БИСКВИТ: Неодоливо задоволство направено од малку состојки

Правењето кекси колач никогаш не било полесно со едноставни состојки, без печење. Десертите направени со бисквити стануваат се попопуларни, бидејќи дури и комплетните почетници...

КЕФИР КОЛАЧ СО МЕРКИ НА ЧАША: Се меша за 1 минута,...

Ако сакате да се засладите со нешто навистина сочно и слатко, а притоа едноставно, испробајте го овој сочен колач со ореви и кефир. Постојат...

ЕВТИН КОКОС КОЛАЧ: Излегува многу, се прави брзо и лесно, а...

Денес со вас споделувам рецепт за еден прекрасен колач. Се прави многу едноставно и брзо, а резултатот е мек, кремаст и вкусен десерт кој...

НЕ ВИ Е ПОТРЕБЕН МИКСЕР ЗА ОВОЈ ЕВТИН И ПОСЕН КОЛАЧ:...

Еве еден посен колач кој можете да го правите преку целата година. Излегува многу мек како сунѓер, мириса неодоливо и многу е вкусен. Се...

НАЈЕВТИНИОТ КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Со 2-3 јаболка направете вкусен десерт...

Со евтини состојки и едноставна постапка направете брз колач кој е мек како сунѓер и неодоливо мирисен, а воедно и сочен. Откако еднаш ќе...

ШАХ РОЛАТ: Од малку состојки се добиваат 5 ролати, а можат...

Ова е еден од оние стари и проверени рецепти кои секоја домаќинка го имаше запишано во својот тефтер, а денес е малку подзаборавен. Се...

ЕВТИНИ КОЦКИ: Вкусен колач кој ќе го обожавате, според рецептот на...

Во старите тефтери овој колач е запишан како „Ден и ноќ“, едноставен и евтин десерт кој порано го правеа нашите баби, а денес е...