Дома Тагови естроген

Таг: естроген

НАЈГОЛЕМИОТ НЕПРИЈАТЕЛ НА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА: Експерт открива – Ова воопшто...

Менопаузата е период на прекин на менструалните циклуси кој се случува во период од 45 до 55 година. Овој период се одвива бавно и...

ГИНЕКОЛОГ САРА ГОТФРИД: „Од жена на жена… се дебелеете поради овие...

Сара Готфрид, познат гинеколог, специјализиран за хормонални промени во телото ги советуваше жените кои се најчестите проблеми при губење на тежината. „Во текот на...

ШТО Е МИОМ НА МАТКА И ЗОШТО ПУКА: Кога жената треба...

Миомот на матката обично не дава никакви симптоми, но кога ќе дојде до руптура, односно п укање, веднаш треба да се обратите на лекар....

ПО 2 ЛАЖИЦИ ДНЕВНО: најмоќниот природен лек за коски и зглобови

Доволно е да земате по 2 лажички од овој лек за превенција и лекување на остеопороза. Овој лек помага во надокнадување на губитокот на...

Д-р Дангубиќ: Стомакот ви се дуе и имате лошо варење на...

Хормоните се хемиски “пренесувачи на пораки” кои влијаат врз начинот на кој вашите клетки и органи ќе функционираат. Секоја хормонална промена неминовно влијае врз...

ПМС Диета: јадете го ова пред циклус – килограмите сами ќе...

ПМС е поврзан со лачење на хормоните естроген и прогестерон, а со помош на одредени намирници може да се чувствувате подобро, но и да...

Еве зошто мажите се посилни од жените – влијание на полот...

Хормонските разлики помеѓу мажот и жената се причина за повеќето разлики во нивната способност за спортување. Тестостеронот што го лачат машките полови жлезди, има силно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"