Дома Тагови економичен ручек со батаци

Таг: економичен ручек со батаци

БАТАЦИ-КРОКЕТИ: Посочни и повкусни не сме јаделе досега, евтин ручек, прсти...

Еден ден долго се мислев што да приготвам за ручек, да не биде нешто што секојдневно што го правам, да биде нешто поразлично, но...

Измешајте сè заедно и следниот ден само испечете: Витамински ручек за...

Комбинацијата со зеленчук и пилешко од рерна е најидеалниот оброк за престојните есенски денови. Нешто за кое навистина немате никакви обврски и не бара...

EKOНОМИЧЕН РУЧЕК: Батаци со ориз од рерна, многу се сочни, премачкани...

Нема кој не го пробал познатото старинско јадење, батаци со ориз. Сите како деца се заситувавме од него, а на нашите баби им беше...