Дома Тагови домашно лиснато тесто

Таг: домашно лиснато тесто

Никогаш не сум јадела олку вкусна вечера: најлесно и највкусно –...

Ако ги сакате рецептите на нашите баби и нивниот начин на приготвување на вкусни пити, тогаш сте на вистинското место. Тестото за оваа пита...

СИТНО ЛИСНАТО ТЕСТО – КАКО ОД МАРКЕТ: Свиткајте, исечете и испечете,...

Ова лиснато тесто е толку многу добро, сите што го пробале се воодушевиле. Печивата се подготвуваат многу брзо, а тестото не се остава да...

ЛИСНАТО ТЕСТО ПО ШКОЛСКИ: Вака учев да го правам во школо...

Ова лиснато тесто е толку многу добро, рецептот го знам веќе 20-тина години и сѐ уште го подготвувам. Го нарекувам школски рецепт, така научив...

ПИТА ПОВКУСНА ОД ПУТЕР КИФЛИ: Само додајте една состојка во тестото

Доколку сте љубител на питите, но имате проблем со развлекување на кори, тогаш овој рецепт е вистинскиот за вас. „Толку сочна пита верувам дека...