Дома Тагови домашни жу жу

Таг: домашни жу жу

НОВОГОДИШНИ КИФЛИЧКИ, брзински рецепт, многу вкусни и меки како душа

Овој рецепт за новогодишни кифлички е на Александра Крстева-Јакимовска која со задоволство го споделува рецептот со читателите на НМД.мк. Рецептот за кифлички е многу...

Најубавите кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути –...

I РЕЦЕПТ - Кифлички со јогурт и кисела павлака за 20 минути – ЖУ ЖУ. Брзи, вкусни, подобри од купечките! Можете да ги приготвувате...

Домашни жу жу – многу вкусни и лесни за приготвување

Фотографија и рецептна Драга Јовановиќ Потребни состојки: 1 квасец, 1 лажичка шеќер, 200 мл млака вода, 200 мл млеко, 4 лажици масло, 2 јајца, 1 лажичка сол, 1 кг брашно, 250 г маргарин растопен, 1...