Дома Тагови Домашна супа

Таг: Домашна супа

Пилешка турска супа која го подига и закрепнува телото и му...

Иако изгледа многу едноставно за правење, мора да внимавате на одредени ситници, доколку сакате вашата супа да биде вкусна и да го извлече нутритивниот...

Витаминска чорба: Телото ќе ви благодари за неколку години, детокс супа

Детокс супата најдобро функционира во лето, бидејќи при големи температури на телото му е потребна поголема хидратација и лесна храна богата со нутритивни својства....

Домашна пилешка супа: вкусна и лековита

Фото и рецепт: Елисавета Георгијовска Потребни состојки: 1-2 пилешки копани варени 1 морков рендан на најситно 1/2 пакетче сув мешан зеленчук, а може и свеж врзоп магдонос фиде, вегета, сол...