Дома Тагови домашен сируп од морков

Таг: домашен сируп од морков

ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НА ЦРЕВАТА И ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Најдобрите рецепти...

За подобрување на имунитетот, важна улога играат овошјата и зеленчукот кои кај нас се достапни речиси преку целата година. Кога одредено овошје ќе се...

ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ: Исчистете ја слузта од белите дробови со...

ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ: Исчистете ја слузта од белите дробови со овој вкусен домашен лек. Иако понекогаш морковот го запоставуваме бидејќи секоја сезона ни...

ИСЧИСТЕТЕ ГИ БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: сируп од 2 состојки кои го исфрлаат...

Како природен лек, морковот е корисен во лекувањето на разни здравствени проблеми и болести. Морковот е вид на зеленчук кој е достапен во секој...

Природно масло за сончање и изгореници и лек за имунитет...

Морковот има антивоспалителни и поттикнува потење. Исто така, исклучително е благотворен и кај дишните тегоби: помага во настинки, кашлица, бронхитис, астма. Поради содржината на големи...

Смирете ја кашлицата со домашен сируп кој можат и деца да...

Со промените на времето доаѓаат и разните инфекции и воспаленија, како и кашлицата која е симптом при настинки кај децата но и кај возрасните....