Дома Тагови Домашен мајонез

Таг: Домашен мајонез

НАМЕСТО САЛАТА, НАПРАВЕТЕ ГО ОВОЈ НАМАЗ ЗА 5 МИНУТИ-секој што ќе...

НАМЕСТО САЛАТА, НАПРАВЕТЕ ГО ОВОЈ НАМАЗ ЗА 5 МИНУТИ-секој што ќе го проба, ќе ви побара рецепт. Рецепт од каналот Француски Зачин - Хрватски...

Домашен мајонез за 30 секунди – многу поевтина и повкусна опција,...

Рецепт и видео презентација на BonApeti. За да го приготвите овој мајонез ќе ви бидат потребни следните состојки: 400 мл масло, 1 супена лажица...

За само 2 минути направете го највкусниот домашен мајонез

Фото и рецепт: Весна Себиќ Ова е најлесниот и најбрзиот начин за добивање на мајонез. Многу лесно се приготвува, добивате една тегла која е доволна...

ДОМАШЕН МАЈОНЕЗ готов за неколку секунди! Без емулгатори, без конзерванси, без...

Здраво НМД, сакав со вас да споделам еден рецепт кој го најдов на руски сајт, го испробав и морам да ви кажам дека е...

Домашен посен мајонез – рецепт без јајца

Потребни состојки: 1/2 шолја растотелно млеко (бадемово, соино) 1 шолја растително масло лимонов сок или оцет Сенф сол, црн пипер, засладувач Постапка: Сите наведени состојки измиксајте ги во блендер додека да...