Дома Тагови дишење

Таг: дишење

Зевате, имате гаcови, а нозете ви се секогаш ладни? Еве на...

Едно истражување покажало дека само една третина од популацијата е способна навреме да ги препознае симптомите кои укажуваат на оваа состојба и да започне...

За побрзо закрепнување на белите дробови: Со оваа вежба внесувате 7...

Дишењето е витална функција што ни овозможува да живееме и да функционираме. Практично, нема живот без дишење и затоа е поважен од земањето течности...

Дишете побавно и ќе живеете подолго – 3 вежби за дишење...

Дишењето е витална функција што ни овозможува да живееме и да функционираме. Практично, нема живот без дишење и затоа е поважен од земањето течности...

Вечер кога ќе си легнете десната рака ставете ја на градната...

Од Центарот за истражување на емпатија и алтруизам на Станфорд, тврдат дека со тренинг за правилно дишење можеме да влијаеме врз нашата емоционална состојба,...

Бронхопулмонална дисплазија кај деца – хронично белодробно заболување

Бронхопулмоналната дисплазија БДП е хронично белодробно заболување кое настанува поради нарушен пулмонален и васкуларен развој. Ги афектира предвремено родените бебиња со ниска родилна тежина,...

ГОРЧИЦА – Природен лек за успешно забременување и нормализирање на хормоните

Горчица (Marrubium vulgare) е многу распространета билка, но за жал, за многумина заборавена. Одамна е позната како билка со исклучително лековити својства. Бидејќи ја има...

Оваа билка носи здравје и пари во вашиот дом

Оваа билка уште се нарекува „ѓаволски бршлен„ или „цвеќе на парите“, а се смета дека носи среќа. Epipremnum aureum е попозната по својата способност...

За активни и пасивни пушачи: метод за чистење на плуќата

Чистењето на белите дробови овозможува да го ослободите овој важен орган од катранот и токсините, да го намалите ризикот од појава на инфекции и...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"