Дома Тагови декоративно ладно предјадење

Таг: декоративно ладно предјадење

СЕ ПРАВИ ЗА 5 МИНУТИ: Гостите ќе бидат воодушевени ако го...

Рецепт на Кети од Италија. „Во Италија имаме обичај да правиме ваков вид на солен ролат како ладно предјадење. Јас ќе ви понудам една...

ДЕКОРАТИВНО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Полнет леб со јајца и кремаста салата, прв се...

Не можам да ја сокријам мојата воодушевеност од ова ладно предјадење. Доколку веќе имате спремна руска или некоја друга кремаста салата, овој делијатес ќе...

МЕСЕН РУЛЕТ: Омиленото руско мезе за семејната вечера

Здраво, јас сум Наташа Пархоменко и ќе ви го откријам рецептот за омиленото мезе во нашето семејство, а тоа е „месниот рулет“ или како...

ПОСНА ПИТА КАКО БАЈАДЕРА: Омилена е на славите, а многу едноставно...

Ќе ви претставиме два рецепти за солени „бајадери“ кои се одлични за славска трпеза, бидејќи освен што се вкусни, исто така се многу декоративни....

Највкусниот СОЛЕН РОЛАТ кој сум го пробала досега, запишете си го...

Ги обожавам солените ролати. Откако открив дека постојат, постојано ги правам како предјадење и закуска, како за редовни гости, така и за слави и...

Бели коцки – ладно предјадење за сите пригоди

Рецепт и видео презентација на Алмира од Готви и Печи: Бели коцки, ладно предјадење за сите пригоди. Овој рецепт го пронајдов во тефтерот на...

Бели пифтии со јогурт за половина час: Ова ќе ги израдува...

Фото и рецепт: Миа Ива Ова ладно предјадење освен што убаво и весело изгледа, навистина ќе ги израдува и развесели вашите непца, на сите љубители...