Дома Тагови декоративна солена торта

Таг: декоративна солена торта

Секоја домаќинка ги послужува овие јадења за Свети Лука: Овие рецепти...

Свети Лука бил еден од 12 Христови апостоли и автор на едно од четирите евангелија. Роден е во Антиохија во 1.век. Се смета за...

БРЗА СОЛЕНА ТОРТА, СО ВКУС НА САЛАТА: Прва се јаде на...

Декоративна и многу фина, солена торта подготвена безброј пати, но причинува задоволствo секој пат на трпезата. Омилена е на престојните зимски слави и од...

ПОСНА САЛАТА СО КРЕКЕРИ: Број 1 салата за претстојните слави, најлесна...

Се ближат зимските слави и празници на кои најголемо внимание привлекуваат салатите. Покрај вообичаената кралица на сите салати, pycка, оваа посна салата со крекери...

Солена торта “Руска салата” – оригинален рецепт, за вкусна и свечена...

Фото и рецепт: Зорица Потребни состојки: 250 г крем сирење 3 лажици кисела павлака 2 лажици мајонез 1 лажичка лут сенф 2-3 млади кромитчиња или половина главица црвен кромид 2-3 лажици...

Брзо и без компликации – денешниот ручек кој сите го сакаат!

Почнав да го приготвувам за различни слави, но толку ни се допадна што често го правам и за редовен ручек. Пробајте, многу е вкусно! Потребни...

Велигденска солена торта, сочна, вкусна, декоративна, раскошна…

Ова е мојата омилена Велигденска солена торта која по својот состав секогаш е иста, само изгледот и се менува во зависност од декорацијата. Сочна...