Дома Тагови декоративна салата

Таг: декоративна салата

Едноставна салата со компири: Ја правам четири дена по ред, заситува...

Салатите никогаш немаат сезона на подготвување бидејќи во секое време може да си спремите од разновидни намирници. Покрај тоа, ќе ве освежат, а понекогаш...

Пилешката салата е уште поубава ако се направи во облик на...

Празниците се вистинското време кога секоја домаќинка може да ја покаже својата креативност, како во украсувањето на домот, но така и во декорирањето на...

НАМАЗ ОД ВАРЕНИ ЈАЈЦА: Многу брзо се прави, а идеален е...

Намазот од варени јајца во облик на еж е идеална декоративна салата која може да се послужи за секаква свечена пригода, особено за Нова...

БРЗИ И ДЕКОРАТИВНИ ЗАЛЧИЊА: Лесно и брзо се прават, од евтини...

Направете убаво и декоративно новогодишно предјадење со кое ќе ја разубавите свечената трпеза. Како прв рецепт ви ги предлагаме „печурките“ кои се приготвуваат само...

СЛАВСКА САЛАТА СО ПИЛЕШКО И ВАРЕНИ ЈАЈЦА: Вкусна и убава –...

Ова е рецепт за превкусна славска салата со пилешко и варени јајца која им успева на сите од првиот обид. Не е тешка да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"