Дома Тагови дефицит на јод

Таг: дефицит на јод

Домашен тест кој го открива количеството на јод во организмот –...

Јодот е еден од т.н. „минерали во трагови” кои се есенцијални или неопходни за правилното функционирање на организмот. Тој е присутен во морската храна....

Тивки знаци дека ви недостига јод: се дебелеете, ви опаѓа косата,...

Јодот е основен минерал кој најчесто се наоѓа во морската храна. Вашата тироидна жлезда го користи за да произведе тироидни хормони, кои помагаат да...

Кои болести ни се закануваат кога на телото му фали јод...

Јодот е посебно неопходен за целосно функционирање на штитната жлезда која го користи за да создаде хормони кои се вклучени во различни процеси: раст,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"