Дома Тагови Чупава Ката

Таг: Чупава Ката

ПИТА СО ОРЕВИ: Највкусниот колач кој се приготвува од основни состојки,...

Ова е еден од оние прекрасни колачи кои се приготвуваат со генерации наназад, осмислем многу одамна од нашите баби. Заслужно, сè уште се наоѓа...

Најубавиот старински колач: ЧУПАВА КАТА, и мирис и вкус, брз колач...

Рецептот за овoj преубав традиционален колач ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. „Кога ќе ми речат есен е,...

Кога ќе ми речат ЕСЕН е, мене веднаш ме асоцира на...

Фото и рецепт: Габриела Миленкоска Рецептот за овoj преубав традиционален колач ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. “Кога ќе ми речат...

Старински колач ЧУПАВА КАТА еден од најдобрите, можат и почетници да...

Колач со јаболка кој има многу добар вкус, сите го сакаат. Потребни состојки: 300 г брашно 1 прашок за печиво 150 г путер 100 г шеќер 4 жолчки лимонова кора За фил: 4...

ЧУПАВА КАТА: Колач кој изненадува како со изгледот така и со...

Зошто колачот мора да биде вообичаен? И изгледот и вкусот и така едноставен колач може да изненади! Потребни состојки: 300 г остро пченично брашно ½ прашок за...

За мене ова е најдобриот колач: ЧУПАВА КАТА

Многу вкусен колач, со фина структура и интересна форма, а многу едноставно се приготвува. Би требало добро да им илезе и на почетниците. Потребни состојки: 300...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"