Дома Тагови чоколадна торта

Таг: чоколадна торта

ЗА 30 МИНУТИ: Чоколадна кекс торта со ореви – одличен вкус,...

За да ја приготвите оваа чоколадна кекс торта со ореви ќе потрошите вкупно половина час од вашето време. Има одличен вкус и сите ја...

РЕТРО ТОРТА: Најубавата чоколадна торта со ореви со состојки кои ги...

Порано тортите се приготвуваа со јајца, млеко, брашно и сè она што било лесно достапно во тоа време, состојки кои денес речиси секогаш ги...

ТОРТА БЕЗ ЈАЈЦА ЗА 6 МИНУТИ: Ги измешав состојките и ја...

Некој да ми кажуваше дека може да се направи толку многу вкусна торта без јајца, па уште и за толку кратко време, немаше да...

Ако сте јаделе чоколадна торта – ОВАА Е УШТЕ ПОЧОКОЛАДНА: Рецептот...

Ова е рецептот кој го барав долго време, а сега го имам веќе 6 години и редовно ја правам најомилената торта. Mи беа потребни...

МАЖ МИ ЈА ЈАДЕ САМО ОВАА ТОРТА: Одличен рецепт кој е...

Оваа торта одзема околу 1 час подготовка сосе печење за кое вие не треба да дремете во кујната. Маж ми ја овожава оваа торта,...

БЕЛА СЛАДОЛЕД ТОРТА: Идеална за летните денови, дома ми ја имаат...

Измати и излеј, додека тpeпнете е готова, а се подготвува многу лесно и едноставно. Рецепт на „Вкусна Минута“. Лесна, чоколадна торта која многумина ја...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО НЕОДОЛИВ КРЕМ: Најсочна, најмека и највкусна, ќе ја...

Одличен празничен колач кој се приготвува за 5 минути, без печење, без јајца, без брашно, без кондензирано млеко, без желатин… Оваа чоколадна торта е...

МАРС ТОРТА КОЈА СЕ ТОПИ ВО УСТА: вкусот е ист како...

Сите ги знаеме Марс чоколатцата кои имаат растеглив карамел крем, а чоколадото и бисквитот се топат во уста. Моите дечиња многу ги сакаат, така...

„КРАЛ ТОРТА СО ОРЕВИ: Се топи во уста зашто нема брашно,...

Ова е една од највкусните торти за кои е напишан рецепт, па можеби и затоа е наречена „Крал торта“. Може да ја приготвувате за...

Едноставна чоколадна торта која е мека и се топи во уста,...

Многу едноставна подготовка а таков раскошен резултат. Оваа торта можете да ја подготв увате за родендени и други празнични прославување, но бидејќи е едноствна...