Дома Тагови чоколадна торта

Таг: чоколадна торта

Ретро торта со плазма кекси и чоколадо за максимално уживање –...

Омилената намирница од детството, плазма кексите кои се топат во уста и имаат оригинален, совршен вкус, овојпат е совршена состојка и во оваа чоколадна...

ПЛАЗМА ТОРТА – Повкусна торта одамна не сум пробала

Денес со вас драги мои сакам да споделам рецепт за една неверојатно вкусна и едноставна торта. Нас нè воодушеви, а се надевам дека и...

Торта со чоколаден пудинг и бисквити, екстра брза подготовка – ова...

Рецепт и видео прилог на CooKing – Чоколадна плазма торта. Ако ви е потребен рецепт за чоколадна торта која сите ја сакаат, а немате многу...

Старинска чоколадна торта со ореви со меки кори и чоколаден фил,...

Фото и рецепт: Наталија Милодановиќ - Според состојките но по вкусот многу потсетува на славната Реформ торта, но главната разлика е тоа што корите не...

Чоколаден колач од 4 состојки кој не се пече – за...

За само 20 минути ќе добиете совршена кремаста торта со деликатен вкус. Пробајте, нема да се покаете. Потребни состојки: 250 г мелени плазма кекси 100 г путер 400...

Едноставна чоколадна торта: Потребни ви се неколку намирници, еден сад, лажица...

Фотографија и рецептна Ренци. Ова е навистина торта за посебни пригоди. Толку едноставна, а сепак посебна и поинаква од другите. Оваа торта е за сите...

Чудо од колач направено како торта – многу брза и лесна...

Фото и рецепт: Мартина Блажевиќ Потребни состојки: 4 јајца 100 г шеќер 200 г путер 150 г квалитетно чоколадо за готвење 4 лажици остро брашно ½ прашок за печиво за крем: 500 мл...

БИТОЛСКА ТОРТА: Многу вкусна чоколадна торта со рум и лешници за...

Оваа торта вреди за целиот труд. Секогаш ја приготвувам за специјални пригоди. Потребни состојки: 9 жолчки, 180 г шеќер, 180 г путер, 180 г црно чоколадо, 200 г мелени лешници...

Чоколаден колач, превкусен, евтин и многу брзо се приготвува

Фотографија и рецепт на Верица Ефремова Велкова. Еве го рецептот за сите заинтересирани што сакаат да си го направат, нема да зажалат. Превкусен е, евтин,...

МУ-МУ ТОРТА: целата е во кремови од чоколадо и лешници

Тортата ќе ве восхити! не е премногу комплицирана, прочитајте и ќе видите дека едноставно се приготвува, а добивате совршен вкус. Одлична за свечени пригоди. Потребни...