Дома Тагови чоколаден куглоф

Таг: чоколаден куглоф

БРЗ КУГЛОФ ПОТОПЕН ВО ЧОКОЛАДО: Додека сварам кафе за гостите и...

Колачот е многу сочен и вкусен, просто се топи секој залак, иако се приготвува од обични состојки кои секој ги има дома и не...

СОЧЕН ЧОКО-КУГЛОФ: Мек и мирисен чоколаден колач кој се топи во...

Кога станува збор за чоколадните колачи може да кажам дека ги сакам во секаква варијанта, посуви или посочни, покремасти или побисквитни, послатки или понеутрални....

Гостите ми побараа три парчиња од овој куглоф: Утре пак ќе...

Колачите кои се подготвуваат лесно и брзо ми се омилени. Особено сум голем љубител на кох и куглоф колачите кои се како блага пита....

ЧОКОЛАДЕН КУГЛОФ БЕЗ ЈАЈЦА: За 5 минути се мешаат состојките и...

Лесен и мек чоколаден куглоф кој за 5 минути се меша, се излева и се става на печење. Омилен ни е дома, а тоа...

КЛАСИЧЕН РЕЦЕПТ: чоколаден куглоф, најубав, сочен, едноставен, за брзо време ќе...

Во нашата архива може да најдете многу рецепти за куглоф, солени или благи. Без разлика кој ќе одлучите да го направите, нема да се...

ИЗНЕНАДУВАЧКИ КУГЛОФ: Овој чоколаден сочен колач ќе го обожавате, излејте и...

Колачот се нарекува „Изненадувачки куглоф“ затоа се подготвува малку на поинаков начин од останатите колачи од овој тип, а чоколадниот сируп се прелива пред...

Сочен чоколаден куглоф од евтини состојки, се прави за 10 минути,...

Рецептите за колачи испечени во калап за куглоф секогаш се добредојдени. Ги има со различни вкусови и различни состојки, но она што е заедничко...

Чоколаден куглоф на кој никој не може да му одолее

Рецепт и видео презентација на Злата од "Златина Кујна" - Чоколаден куглоф на кој тешко ќе му одолеете. Сите рецепти на Злата се одлични,...

Чоколаден куглоф со јогурт – мек и сунѓерест истовремено, се топи...

За да ви успее со сигурност куглофот, треба да примените три основни правила: 1.Сите состојки треба да бида на температура од околу 20 степени (на...

Шарен куглоф прелиен со чоколадо – вкусен и мек колач, брз...

Фотографија и рецепт на Родна Трпеска. Куглофот е секогаш актуелен, лесно се приготвува со намирници кои секогаш ги имаме дома, мек и вкусен за јадење. Потребни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"