Дома Тагови чај од магдонос

Таг: чај од магдонос

СЕКОЈ ДЕН ПИЈТЕ ПО 1 ЧАША ВОДА ОД МАГДОНОС: Ги чисти...

Maгдоносот е задолжителна состојка во секое готвено јадење или салата, а во кујната се користи и како зачин, што дава ароматичен вкус на многу...

САМО ВАКА СЕ ПИЕ ЧАЈ ОД МАГДОНОС: За 5 дена топи...

Магдоносот не е само зачин, туку и лек. Сигурно сите сте слушнале дека чајот од магдонос може да помогне при намалyвање на мacните нacлаги...

Евтин природен лек: исчистете ги бубрезите и спречете воспаление

Воспалението на бубрезите (нефритис), најчесто е предизвикано од бактерии од семејството на стафилококи и стрептококи. Овие бактерии влегуваат во организмот од околината, честопати преку...

МАГДОНОСОТ И СОДА БИКАРБОНАТА ДАВААТ РЕЗУЛТАТИ: Намалени килограми и холестерол за...

Овој рецепт е осмислен да помогне во процесот на намалување на холестеролот и мастите во краток временски период. Дури и некои медицински лица го...

РЕЦЕПТ ЗА ЧАЈ ОД МАГДОНОС: 1 чаша на ден ги чисти...

Maгдоносот е задолжителна состојка во секое готвено јадење или салата, а со векови се користи како зачин. Во книгата за готвење од 17-ти век...

ОТЕЧЕНИ НОЗЕ: Пијте го овој напиток трипати дневно (рецепт)

Кога температурите ќе се покачат над 30. Целзиусов степен, многумина се чувствуваат слабо и поспано, но има и голем број од оние кои стра-даат...

Црниот дроб ви е преполн со токсини, а вие се дебелеете:...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, тој не е во можност нормално да ги извршува своите функции. Луѓето не земаат предвид дека...

Народен лек познат од многу одамна: Отстранува отоци на нозе и...

Во различни периоди од годината може да се појави овој проблем, особено кога температурите се повисоки. Но исто така, поради професионални причини или седентарен...

Тежина, подуеност, умор? За 72 часа исфрлете дури 5 литри токсична...

Прочистете го организмот, ослободете се од токсините, вишокот вода и подуеноста. Исто така овој природен лек ќе ви помогне да се ослободите од уринарните проблеми,...

Народен лек: Ги отстранува отоците и ја подобрува циркулација веќе после...

Во периодите кога температурите се зголемуваат, овој проблем станува се почест. Што се отоците и зошто се појавуваат? Отоците се всушност зголемена количина на вода,...