Дома Тагови чај од магдонос

Таг: чај од магдонос

Народен лек познат од многу одамна: Отстранува отоци на нозе и...

Во различни периоди од годината може да се појави овој проблем, особено кога температурите се повисоки. Но исто така, поради професионални причини или седентарен...

Тежина, подуеност, умор? За 72 часа исфрлете дури 5 литри токсична...

Прочистете го организмот, ослободете се од токсините, вишокот вода и подуеноста. Исто така овој природен лек ќе ви помогне да се ослободите од уринарните проблеми,...

Народен лек: Ги отстранува отоците и ја подобрува циркулација веќе после...

Во периодите кога температурите се зголемуваат, овој проблем станува се почест. Што се отоците и зошто се појавуваат? Отоците се всушност зголемена количина на вода,...

Ја прашавме како за само 3 дена ослабела 5 кг, а...

Сигурно сте слушнале за популарниот рецепт, како да се ослободите од вишокот килограми, подуеноста, уморот и задржаната вода во телото и за само три...

Консумирајте го овој лек 3 дена и ослободете се од гастритисот...

Гастритисот главно се дефинира како воспаление на слузокожата која е заслужна за создавање на слој клетки кои го прекриваат внатрешниот дел од желудникот и...

Од овој напиток бубрезите стануваат кристално чисти!

Речиси инстанто овој напиток ги чисти бубрезите од талог и песок. Чајот од магдонос ги смирува нервите и анксиозноста. Оваа комбинација која се прави за 5...

Рецепт за слабеење: во овој сад се крие решението за вишокот...

Веќе сигурно многу сте прочитале за магдоност, кој многу често се користи во кујната и сакаме да го додаваме во супи и салати. Сигурно исто...

Чудо од билка: минатиот вторник имала 72 кг а во неделата...

Многумина од нас го користат магдоносот како додаток при приготвувањето на различни јадења. Свежа и ароматична билка, не само што храната ја збогатува со вкус...

Проверено: оваа терапија за 21 ден ги намалува високите маснотии во...

Следете ги внимателно сите упатства. Од вечер натопете две лажички ленено семе во една чаша вода (200 мл) и оставете најмалку 12 часа. Кога ќе станете...

Што ќе се случи ако пиете секој ден чај од магдонос...

Што ќе се случи ако пиете чај од магдонос со лимон и мед Потребни состојки: 3 чаши вода 1 китка магдонос (5-6 густи гранчиња) 1/2 лимон 1 лажица мед Постапка: Ставете...