Дома Тагови чај од ловоров лист

Таг: чај од ловоров лист

Природен лек за холестерол и триглицериди: Само 3 состојки!

Природен лек за холестерол и триглицериди: Само 3 состојки! Направете го еден од најдобрите природни лекови за холестерол и триглицериди. Исчистете ги крвните садови...

ИСЧИСТЕТЕ ГИ ЗГЛОБОВИТЕ ЗА 3 ДЕНА: Природен лек од ловоров лист...

Едноставна подготовка, но многу ефикасна Сè си тече спород својот тек. Секој ден ги извршувате речиси истите активности и ненадејно, како некој да ви вбризгал...

Ако пиете чај од ловоров лист и лимон секој ден, ова...

Ловоровиот лист и лимонот се дел од секоја кујна. Имаат исклучителни здравствени придобивки... Запишете си го овој рецепт за чај од ловоров лист и...

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Оваа зачинска билка ги смирува воспаленијата...

Ако cтpaдате од бoлки во зглобовите, пробајте го овој познат народен лек кој на многумина им има помогнато. Постарите луѓе често cтpaдаат од артритис,...

Исчистете ги белите дробови и спречете ги вирусите со овој природен...

Рецепт на Драгана Михајловиќ. Денес споделувам со вас рецепт за домашен сируп приготвен од ловоров лист, како и рецепт за чај кој секогаш ќе...

СВАРЕТЕ ЛОВОРОВ ЛИСТ И ИСПИЈТЕ ЈА ТЕЧНОСТА: Ќе се ослободите од...

Не е редок случај, кога ќе отисете на лекар тој да ви препорача да пиете билни чаеви, да користете некоја билка или некој билен...

ДОМАШЕН СИРУП: За смирување на кашлицата и воспаление на респираторниот тракт

Ловоровиот лист е незаменлив кај проблеми со дишните патишта, бидејќи има антисептичко дејство. Пребогат е со витамини и минерали, па дури содржи и селен,...

БОЛКА ВО ЖЕЛУДНИК ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Овој природен лек е вистински cпаc

Веднаш после оброк се јавува бoлка во желудник проследена со подригнување и гасови, а испробаните разни прашоци и лекови за таа намена, не покажуваат...

Ароматично богатство на хранливи материи: за што помага ловорот и како...

Ловорот (лат. Laurus nobilis) припаѓа на фамилијата ловорови, и потекнува од Мала Азија. Најраспространета е во медитеранските земји. Ловорот е грмушка или дрво, со...

Билка која прочистува и ги пере токсините, делува за три дена,...

Популарниот зачин ловоров лист се користи како зачин, најчесто при готвени варива, но убава арома дава и во зимниците, особено оние со маринада. Меѓутоа,...