Дома Тагови чај од ловоров лист

Таг: чај од ловоров лист

ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БОЛНИ ЗГЛОБОВИ: Оваа зачинска билка ги смирува воспаленијата...

Ако cтpaдате од бoлки во зглобовите, пробајте го овој познат народен лек кој на многумина им има помогнато. Постарите луѓе често cтpaдаат од артритис,...

Исчистете ги белите дробови и спречете ги вирусите со овој природен...

Рецепт на Драгана Михајловиќ. Денес споделувам со вас рецепт за домашен сируп приготвен од ловоров лист, како и рецепт за чај кој секогаш ќе...

СВАРЕТЕ ЛОВОРОВ ЛИСТ И ИСПИЈТЕ ЈА ТЕЧНОСТА: Ќе се ослободите од...

Не е редок случај, кога ќе отисете на лекар тој да ви препорача да пиете билни чаеви, да користете некоја билка или некој билен...

ДОМАШЕН СИРУП: За смирување на кашлицата и воспаление на респираторниот тракт

Ловоровиот лист е незаменлив кај проблеми со дишните патишта, бидејќи има антисептичко дејство. Пребогат е со витамини и минерали, па дури содржи и селен,...

БОЛКА ВО ЖЕЛУДНИК ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ: Овој природен лек е вистински cпаc

Веднаш после оброк се јавува б олка во желудникот проследена со подригнување и гасови, а испробаните разни прашоци и лекови за таа намена, не...

Ароматично богатство на хранливи материи: за што помага ловорот и како...

Ловорот (лат. Laurus nobilis) припаѓа на фамилијата ловорови, и потекнува од Мала Азија. Најраспространета е во медитеранските земји. Ловорот е грмушка или дрво, со...

Билка која прочистува и ги пере токсините, делува за три дена,...

Популарниот зачин ловоров лист се користи како зачин, најчесто при готвени варива, но убава арома дава и во зимниците, особено оние со маринада. Меѓутоа,...

Чај од кромид и ловоров лист – го олеснува искашлувањето и...

Чај од кромид и ловоров лист против кашлица - белодробните крила ќе ви бидат чисти за 3 дена. Проверен природен лек кој се подготвува...

Кристина сподели: Баба ми само вака подготвуваше сируп за кашлица и...

Ловоровиот лист има голема примена во лекувањето на респираторните болести. Античките цивилизации користеле ловор за лекување на многу болести. До денес, оваа традиција се...

Марија (42) секое утро пиела напиток од 2 состојки, а за...

Овој напиток ќе ви помогне побрзо да дојдете до витка линија. За да се ослободите од вишкот килограми потребно е да ја регулирате исхраната...