Дома Тагови чај од кромид

Таг: чај од кромид

ПРИРОДЕН И МОЌЕН ЛЕК: Чајот од кромид е cпас за организмот

Овој чај може да се пие секојдневно, во поголеми количини, а погоден е речиси за сите. Одличен е за ситуации кога сакате да го...

ЧАЈ ПРОТИВ НАСТИНКА И КАШЛИЦА: Ефикасен природен лек кој вистински помага

„Од овој бабин лек веднаш ми помина кашлицата – природно си е природно”, вели жената која го објави бабиниот лек кој многу и помогнал,...

ОВАА ЗИМА ДА НЕ ЗАКАШЛАТЕ: Ефикасен сируп за прочистување на белите...

Ловоровите листови се користат за приготвување на сируп кој го чисти респираторниот систем, ја смиpyва кашлицата и помага кај грлоболки и бронхитис. Листовите на...

Чај од кромид и ловоров лист – го олеснува искашлувањето и...

Чај од кромид и ловоров лист против кашлица - белодробните крила ќе ви бидат чисти за 3 дена. Проверен природен лек кој се подготвува...

Чај од кромид и мед за срце, болки во колено, циркулација,...

Кромидот (Allium Cepa) припаѓа на растенијата од семејството Alliaceae каде припаѓаат лукот и празот. Тој е еден од најстарите култивирани зеленчуци познати на човекот. Потекнува...

Чудо од народната медицина: Не постои болест која овој напиток не...

Покрај витамин Ц, кромидот ги содржи и витамините А, Б и Е, така што го ревитализира нашиот организам и го подобрува здравјето во целост....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"