Дома Тагови чај од кора од ананас

Таг: чај од кора од ананас

Ослабете и испеглајте го стомакот за само две недели

Ни пристига летото а со него и нашите грижи околу вишокот килограми, кои не само што претставуваат естетски проблем, туку и го загрозуваат здравјето. Имено,...

Не ја фрлајте кората од ананас – од неа се приготвува...

Кога го јадете ананасот, не фрлајте ја кората, туку од неа направете чај! Ананасот има бројни позитивни својства, а помеѓу останатото, делува како диуретик, бидејќи...