Дома Тагови чај и сируп од ловоров лист

Таг: чај и сируп од ловоров лист

СВАРЕТЕ ЛОВОРОВ ЛИСТ И ИСПИЈТЕ ЈА ТЕЧНОСТА: Ќе се ослободите од...

Не е редок случај, кога ќе отисете на лекар тој да ви препорача да пиете билни чаеви, да користете некоја билка или некој билен...

За да не болат зглобовите и коските, отстранете ги солите од...

Зглобовите и коските престануваат да б олат штом ги исчистите од солите, а за целосно излекување на локомоторниот систем, користете го овој лек. После...

Чај од кромид и ловоров лист – го олеснува искашлувањето и...

Чај од кромид и ловоров лист против кашлица - белодробните крила ќе ви бидат чисти за 3 дена. Проверен природен лек кој се подготвува...

Поздрава од кога било: На овој начин ги подготвувам напивките од...

Ловоровиот лист (Laurus nobilis) или ловор, се ливчиња од ловоровото зимзелено дрво кое потекнува од медитеранските земји. Доказ дека ловорот се одгледувал и бил...

Чајот и ловоровиот лист одлично помагаат против кашлица и болки во...

Ловоровиот лист одамна е ценет не само како врвен зачин кој на јадењата им дава посебна арома, туку и како природен лек кој делува...