Дома Тагови бурек

Таг: бурек

ВАКОВ БУРЕК НЕМА НИ ВО НАЈДОБРАТА БУРЕКЧИЛНИЦА: Го барав рецептот цела...

За многумина еден од омилените оброци е токму топлиот бурек, четвртина или осмина со месо или урда, послужено со чаша јогурт. Кога ќе го...

ПИТА СО СИРЕЊЕ ЗА 15 МИНУТИ: Со готови кори, а поубава...

Ова е наједноставниот рецепт за подготовка на пита, многу слична на бурек-питата, само што не е толку масна. Се филува со меко сирење и...

НАЈВКУСНИОТ ПРАЗЕН БУРЕК НАПРАВЕН КАКО ПИТА: Лесен рецепт со многу малку...

Не пропуштајте го овој лесен рецепт од Аурора и направете го највкусниот празен бурек - пита со најмалку намирници. Како што вели таа, ова...

Домашен бурек, подобар од бурекчилница: повеќе нема тајни – секој може...

Омиленото јадење и на млади и на стари: пита бурек со тегнети кори. После овој рецепт, повеќе нема тајни – секој може дома да...

ДОМАШЕН БУРЕК: Со овој рецепт нема утка, сите ќе ве прашуваат...

Нема нешто поубаво од домашно приготвен бурек кој сите го сакаат, а уште подобро ако го направите со домашни кори. Ако не сте подготвени...

ТУРБАН БУРЕК СО СИРЕЊЕ: Оригинален турски рецепт, предобар е, камо да...

Испробајте го овој рецепт за бурек со сирење наречен „турбан бурек“, нема да се покаете. „Моето летување обично не се сведува само на одмор....

БУРЕК ЗА 5 МИНУТИ ОД 3 СОСТОЈКИ И ГОТОВИ КОРИ: Многу...

Малку е веројатно дека постојат такви кои не го сакаат бурекот. За многумина тоа е омилениот појадок или вечера, а често се јаде и...

ПРАЗЕН БУРЕК-ПИТА: Корите сами се тегнат тенки како лист хартија, рецептот...

Нема ништо поубаво од домашна пита, па уште и топла. Денес ќе ви го откриеме турскиот рецепт презентиран од Зелиха, кој сто години се...

ОВА Е ВИСТИНСКИОТ РЕЦЕПТ ЗА БУРЕК: Еве колку точно треба да...

Ова е вистинскиот рецепт не само за бурек, туку и за сите други пити кои се прават до домашни кори. Тестото излегува супер и...

ПЕРФЕКТЕН СОЧЕН БУРЕК СО ГОТОВИ КОРИ: Запишете си го овој рецепт...

Тукушто го приготвив овој бурек со сирење и излезе неверојатно вкусен, како од најдобрата бурекчилница, па дури и подобар од купечките. Многу едноставна подготовка,...