Дома Тагови брзи уштипци

Таг: брзи уштипци

НАЈБРЗИ УШТИПЦИ ЗА 5 МИНУТИ: Едноставна и лесна подготовка, пробајте и...

Буквално за 10 минути имате појадок на маса, без размесување и чекање да стасува тестото. Само изматете ги сите состојки и после пржете. Постапката...

УШТИПЦИ ОД КОМПИР И БЕЛО МЕСО: Наполнете ги со кашкавал и...

Meсните уштипци ми се повкусни и од обичните бидејќи повеќе нѐ заситуваат, но и имаат уникатен вкус. Смесата се подготвува за 10-тина минути, а...

НАЈДОБРОТО ТЕСТО ВО СВЕТОТ: Јогуртни уштипци, се прават за 15 минути,...

Овој рецепт можат да го приготват и почетници во кујната. Следното утро направете појадок со кој ќе го израдувате вашето семејство. „Мекици“, „пишии“, „уштипци“...

БРЗИ УШТИПЦИ СО ГРИЗ: Само измешајте ги состојките и испржете –...

Без квасец и без брашно, овие слатки уштипци навистина многу брзо се приготвуваат. Главната состојка им е гризот, за кој е потврдено дека е...

Ако не сте го пробале ова тесто, топло ви го препорачувам:...

Многу млади домаќинки се соочуваат со потешкотија при замесување на тесто. Најчесто причината за тоа е несоодветниот сооднос на намирниците, па затоа секогаш е...

Ова е единствениот рецепт за брзи уштипци којшто треба да го...

БРЗИ УШТИПЦИ КОИ НЕ ВПИВААТ ТРОШКА МАСЛО, секој втор ден ги правам, а децата ги сакаат во слатка и солена варијанта. Запишете си го...

НАЈДОБРИ И НАЈБРЗИ ДОМАШНИ УШТИПЦИ БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Споделете го...

Едноставен рецепт за уштипци – брз појадок или вечера кој многу лесно се приготвува. Можат да си го приготват и почетници во кујната. Овој...

Една постара госпоѓа ми тврдеше дека се многу добри: солени, полнети...

„Ако некогаш се случи да снемате леб, или е доцна навечер и продавниците не работат, а можеби едноставно не ви се излегува, еве една...

Уштипци од сирење кои се печат во рерна, без капка масло...

Однадвор се крцкави, а кога ќе ги гризнете се топат во уста. Овие уштипци се нешто највкусното што сум го јадела во последно време!...

БРЗИ ПИШИИ: Секогаш ги правам во двојна количина зошто децата бараат...

Рецепт на Наташа Алексовска. Домашните пишии се одлични за појадок, ужина или оброк за носење на работа. Па, доколку не сте пробале да ги направите...