Дома Тагови брза пита со готови кори и сирење

Таг: брза пита со готови кори и сирење

„СИРНИЦА“ СО ГОТОВИ КОРИ: Врвен вкус и едноставна подготовка, најдобриот рецепт...

Овој рецепт доби најмногу пофалби и помеѓу домаќинките е прогласен за најдобриот рецепт. Питата ќе ве наврати во детството, а таа традиција пренесете им...

Пита од тиквички на поинаков начин, здраво и вкусно, се прави...

Ова е еден брз и многу лесен рецепт за пита со тиквички која е многу вкусна. Има преубав декоративен изглед, јас одлучив да ја...

ПИТА ЗА МЕРАК: Се прави со готови кори, но вкусна е,...

Многу вкусна, лесна и брза пита. Може да ја приготвувате за појадок или вечера, но ние често ја правиме и за ручек со порција...

Рецепт на свекрва ми за најубавата пита, само 10 минути –...

Рецепт на свекрва ми за најубавата пита само 10 минути - за да ги изненадите домашните, а може да ја послужите и за прослави,...

БРЗА ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: Ништо не редите, не виткате, туку...

Според постапката многу наликува на омилената за многумина - гибаница со сирење, каде корите се туткаат во рака и се потопуваат во преливот од...