Дома Тагови брза мусака

Таг: брза мусака

Мусаката ја правам вака веќе 20 години: Рецептот е врвен, брзо,...

Ова е едно многу вкусно, брзо и лесно јадење кое може да го правите за ручек или вечера. На овој начин, мусаката е богата...

МУСАКА СО КОМПИР И СПАНАЌ: Наједноставна подготовка, а трикот е во...

Мусаката се смета за врвен специјалитет во многу земји, а секоја земја има свој начин на подготовка на ова јадење. Кај нас се прави...

ОТСЕГА САМО ВАКА ЌЕ ЈА ПРАВАМ МУСАКАТА: 15 минути во кујна,...

Случајно налетав на овој рецепт и решив да го испробам зашто имаше многу позитивни коментари и сите што го испробале пред мене беа воодушевени...

МУСАКА ОД ПИПЕРКИ: Кога е ладна е подеднакво вкусна како и...

Мусака од похувани пиперки, се јаде ладна или топла. Мене ми е повкусна дури и од обичната мусака со компири, а се прави многу...

ВКУСНО, А ТОЛКУ ЛЕСНО: Редена мусака која ќе ве израдува кога...

Оваа мусака ми е омилена, па затоа ја споделувам со секој што го познавам. Моите дома ја обожаваат и најмалку 2-3 пати седмично ја...

ВКУСЕН РУЧЕК: необична мусака од похувани пиперки, се јаде ладна или...

ВКУСЕН РУЧЕК: необична мусака од похувани пиперки, се јаде ладна или топла. Мене ми е повкусна дури и од обичната мусака со компири, а...

БРЗА И ВКУСНА МУСАКА: На малку поинаков начин, ќе ве воодушеви

Ова е перфектна идеја за брз ручек или вечера. Јадењето е толку многу вкусно, а може да се сече и на убави парчиња, па...